How far are you willing to run?

Reultat 2011

100 miles (160,9 km)          Excelfil med mellatider
   Herr 1 Peter Tubaas 1972 Stord IL, Norge 15:39:58
  2 Andreas Falk 1977 Försvarets sportklubb 16:22:52
  3 Mikkel Gormsen 1974 Puma, Denmark 16:57:52
  4 Aki Säkkinen 1983 Endurance Ultrarunning Team, Finland 17:33:22
  5 Lars Chr. Dørum 1953 Spiridon LLL, Norge 18:13:29
  6 Carl Lundin 1983 Steria AB 19:06:35
  7 Mattias Allared 1980 Flemingsbergs SK 19:58:49
  8 Torbjörn Gyllebring 1981 Cint AB 20:47:57
  9 Per Johansson 1970 Sundsvalls OK 20:52:02
  10 Stefan Edling 1976 Västerhaninge 21:07:59
  11 Mats Nord 1973 Ladonia Fellrunners 21:07:59
  12 Johan Persson 1968 Haninge 21:22:37
  13 Ragnar Nygård 1967 Spiridon LLL, Norge 21:36:14
  14 Geir Frykholm 1956 Sætre IF Graabein, Norge 21:36:15
  15 Jonas Wängberg 1972 Västerås Löparklubb 21:42:20
  16 Jared Struck 1981 Aviano Roadrunners, USA 21:51:28
  17 Sebastian Lauterbach 1969 Team Ultrasweden LK 22:21:40
  18 Bo Johansson 1960 Västerås Löparklubb 23:12:47
  19 Daniel Gual 1975 Stockholm Långdistansklubb 23:32:10
  20 Stefan Samuelsson 1972 Lund 23:33:53
  21 Björn Svensson 1967 Helsingborgs SOK 23:47:21
  22 Heine Petersen 1963 Gilleleje, Danmark 23:48:57
  23 Peter Nilsson 1965 Åre 24:32:23
  24 Mikael Forsström 1961 Team Fakta 26:18:34
  25 Stefan Olsson 1965 Team Ultrasweden LK 26:29:55
  26 Esa Rotinen 1973 Stockholm långdistansklubb 26:43:42
  27 Khedron Wilk 1972 Team Wilk 26:53:07
  28 Leif Åhlander 1963 Stockholm 26:54:20
  29 Anders Löfgren 1974 Crossfit Malmö 26:54:24
  30 Knut Kronstad 1953 Romerike Ultraløperklubb, Norge 27:23:28
  31 Zingo Andersen 1974 IK Jogg 27:56:50
  32 Pasi Koskinen 1964 Häjyt, Finland 28:06:42
  33 Martin Versén 1976 Lonesome Runners 29:12:05
  34 Neil MacRitchie 1976 Peterhead Running Club, Skotland 29:13:27
  35 Jan Söderkvist 1960 Täby 29:25:45**
 
   Dam 1 Emelie Andersen 1984 Team Ultrasweden LK 17:40:25
  2 Anna Grundahl 1976 IF Linnéa 17:51:01
  3 Sandra Lundqvist 1977 Team Ultrasweden LK 18:33:21
  4 Catherine Todd 1978 Dubai Creek Striders, United Arab Emirates 19:19:16
  5 Barbro Nilsson 1949 Solvikingarna 22:33:01
  6 Boel De Geer 1958 Hultsfreds löparklubb 23:29:24
  7 Liselott Holmberg 1978 Stockholm långdistansklubb 26:43:40
  8 Åsa Wilk 1974 Team Wilk 28:55:54
  9 Karen Pearson 1964 Winward Road Runners, USA 29:25:42
75 miles (120,7 km)
   Herr 1 Fredrik Bergström 1972 Gävle Triathlon Klubb 16:56:25
  2 Benny Frost 1965 Östansjö SK 14:43:44*
  3 Henrik Karlsson 1983 Göteborg 16:46:02*
  4 Jørgen Steen Nielsen 1969 Guldborgsundløberne, Danmark 17:07:58*
  5 Urban Ljungberg 1971 Stockholm Långdistansklubb 17:09:08*
  6 Otto Söderqvist 1965 IF Spartacus 17:13:36*
  7 Daniel Becker 1973 IF Linnéa 21:19:58*
 
   Dam 1 Maria Thomsen 1970 IF Linnéa 16:17:43*
  2 Liselott Lövdahl 1971 Team Fakta 20:43:01*
50 miles (80,5 km)
   Herr 1 Magnus Larsson 1980 FK Studenterna 6:18:09
  2 Jens Krieger Røyen 1970 Hvidovre, Danmark 8:08:38
  3 Michael Manske 1967 Bålsta IK 8:23:39
  4 Pär Bjelkmar 1980 Puppy Triathlete Society 8:29:32
  5 Bengt Johnsson 1963 Linghem 9:04:16
  6 Lars Bjerlöw 1970 Motala 9:08:24
  7 Peter Hermansson 1969 Scania IF 9:33:32
  8 Joakim Grassmann 1968 SSS Triathlon 9:33:34
  9 Patrik Hernwall 1966 Årsta 10:06:26
  10 Peter Nilsson 1962 Täby 10:32:32
  11 Martins Niklass 1976 Rollertour, Cesis, Lettland 10:33:41
  12 Lars-Ola Persson 1963 Golonka 10:36:06
  13 Christian Johansson 1981 IF Linnéa 11:35:27
  14 Gunnar Fæhn 1949 Romerike Ultraløperklubb, Norge 12:27:02
  15 Jari Tomppo 1970 Endurance Ultrarunning Team, Finland 7:25:08*
  16 Peter Kronkvist 1972 Kolmården Adventures 7:59:27*
  17 Jesper Halvorsen 1972 DULK, Danmark 8:01:02*
  18 Ola Gustafsson 1967 SOK Aneby 8:08:46*
  19 Kalle Simm 1983 Stavanger TriathlonKlubb (STriK), Norge 8:47:22*
  20 Svante Holm 1975 Årsta 9:28:55*
  21 Erik Nossum 1953 Romerike Ultraløperklubb, Norge 9:38:39*
  22 Daniel Ek 1977 Västerås Löparklubb 10:01:35*
  23 Erik Dahlberg 1953 Vattudalens LDK 10:08:23*
  24 Christer Tinnerholm 1968 BBQ-Village Runners 10:08:41*
  25 Anders Jelander 1964 Simlångsdalens IF 10:14:15*
  26 Marcus Aveholt 1974 Team Ultrasweden LK 11:02:55*
  27 Marcus Almgren 1979 Cint AB 11:07:42*
  28 Kristoffer Roupé 1979 Cint AB 11:07:45*
  29 Tönu Pullerits 1962 Björnstorps IF 11:17:25*
  30 Martin Carlsson 1973 Täby 11:45:51**
  31 Sven Gjermund Arnesen 1961 Romerike Ultraløperklubb, Norge 11:49:47*
  32 Stefan Manning 1956 Team Ultrasweden LK 15:32:36*
  33 Binniam Halid 1981 Solna 22:42:04*
 
   Dam 1 Beatrice Hernandez 1973 IK Jogg.se 8:06:56
  2 Wenche Dørum 1954 Royal Sport 8:50:12
  3 Carina Borén 1963 IF Linnéa 9:55:59
  4 Heli Lehtinen 1966 Finnish Marathon Runners 9:44:34*
  5 Maria Kjellman 1982 Göteborg 10:09:08*
  6 Elisabeth Nyberg 1978 Täby 10:33:40*
  7 Sharon Broadwell 1961 Team 24 Joggen 11:18:20*
  8 Anneli Kortelainen 1977 IF Linnéa 11:25:56*
50,29 km
   Herr 1 Jyrki Kukko 1964 Finnish Marathon Runners, Finland 4:08:01
  2 Fredrik Holmgren 1968 Stockholm City Triathlon 4:28:48
  3 Patrik Sergel 1972 Kvarnskogen 4:41:47
  4 Max Bergström 1989 Söders SOL 4:41:52
  5 Carl Nordbeck 1971 Vallentuna FK 5:08:19
  6 Jan-Erik Ramström 1960 Stockholm Långdistansklubb 5:32:41
  7 Bo Edenfäll 1960 Vallentuna FK 6:00:08
  8 Tor Neymark 1946 IK Kometen 6:28:35
  9 Robert Hatton 1978 Enskede 4:19:10*
  10 Andreas Nilsson 1974 Fillinge Ultra 4:50:32*
  11 Stefan Hasselgren 1966 Axa Sports Club 4:59:54*
  12 Mikko Luusalo 1976 Endurance Ultrarunning Team, Finland 5:02:38*
  13 Anders Sandegård 1973 Glans IS 5:06:57*
  14 Jonas Davidsson 1970 Hägersten 5:08:33*
  15 Tor Kvernvik 1964 Ericsson IK, Norge 5:22:07*
  16 Erik Olsson 1975 Stockholm 5:23:29*
  17 Stefan Boman 1985 Ericsson IK 5:24:32*
  18 Raine Koivumäki 1970 Teivo Stayers, Finland 5:49:35*
  19 Konrad Rózycki 1962 Lechici Zielonka, Polen 5:51:08*
  20 John Naeslund 1967 Grillby 6:14:47*
  21 Christian Bremer 1972 Halmstad Garnisons IF 6:24:07*
  22 Mats Dänsel 1957 Team Fakta 7:10:18*
 
   Dam 1 Cecilia Petersson 1963 IF Linnéa 5:32:37
  2 Ann-Sofie Forsmark 1979 Ottsjö 5:36:41
  3 E Maria Carlsson 1974 IF Linnéa 6:00:14
  4 Ingrid Lindgren Andrén 1959 IF Linnéa 8:15:12
  5 Virva Popovic 1974 Täby 5:37:04*
  6 Karin Gillgren 1983 Bromma 5:51:22*
  7 Anna Hagström 1976 Vilsta IK 5:59:16*
  8 Marit K. Berg Bjerknes 1963 Romerike Ultraløperklubb, Norge 6:08:25*
DNF (klev av innan 50 km)
  . Séamus Holohan 1972 Stockholm
  . Aurore Byström 1966 Team Blekinge
  . Johnny B Hansen 1956 TRI4
  . Per Lundin 1960 CCCP
  . Tobias Larsson 1974 Vallentuna FK
  . Thomas Nygårds 1976 Åkersberga
  . Rondy Nilsson 1975 Södertälje
  . Carina Nannis 1961 Team Ultrasweden LK

*) Löparen fullföljde en kortare distans än han/hon var anmäld till
**) Löparen fullföljde en längre distans än han/hon var anmäld till