Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 177 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 177 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 178 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 178 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 179 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 179 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 180 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 180 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 181 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 181 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 182 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 182 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 183 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 183 Warning: mysql_real_escape_string(): No such file or directory in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 184 Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /storage/content/40/136740/new.tec100.se/public_html/wp-content/plugins/visitor-mailer/visitormailer.php on line 184 Resultat 2011 – How far are you willing to run?
How far are you willing to run?

Resultat 2011

100 miles (160,9 km)          Excelfil med mellatider
   Herr 1 Peter Tubaas 1972 Stord IL, Norge 15:39:58
2 Andreas Falk 1977 Försvarets sportklubb 16:22:52
3 Mikkel Gormsen 1974 Puma, Denmark 16:57:52
4 Aki Säkkinen 1983 Endurance Ultrarunning Team, Finland 17:33:22
5 Lars Chr. Dørum 1953 Spiridon LLL, Norge 18:13:29
6 Carl Lundin 1983 Steria AB 19:06:35
7 Mattias Allared 1980 Flemingsbergs SK 19:58:49
8 Torbjörn Gyllebring 1981 Cint AB 20:47:57
9 Per Johansson 1970 Sundsvalls OK 20:52:02
10 Stefan Edling 1976 Västerhaninge 21:07:59
11 Mats Nord 1973 Ladonia Fellrunners 21:07:59
12 Johan Persson 1968 Haninge 21:22:37
13 Ragnar Nygård 1967 Spiridon LLL, Norge 21:36:14
14 Geir Frykholm 1956 Sætre IF Graabein, Norge 21:36:15
15 Jonas Wängberg 1972 Västerås Löparklubb 21:42:20
16 Jared Struck 1981 Aviano Roadrunners, USA 21:51:28
17 Sebastian Lauterbach 1969 Team Ultrasweden LK 22:21:40
18 Bo Johansson 1960 Västerås Löparklubb 23:12:47
19 Daniel Gual 1975 Stockholm Långdistansklubb 23:32:10
20 Stefan Samuelsson 1972 Lund 23:33:53
21 Björn Svensson 1967 Helsingborgs SOK 23:47:21
22 Heine Petersen 1963 Gilleleje, Danmark 23:48:57
23 Peter Nilsson 1965 Åre 24:32:23
24 Mikael Forsström 1961 Team Fakta 26:18:34
25 Stefan Olsson 1965 Team Ultrasweden LK 26:29:55
26 Esa Rotinen 1973 Stockholm långdistansklubb 26:43:42
27 Khedron Wilk 1972 Team Wilk 26:53:07
28 Leif Åhlander 1963 Stockholm 26:54:20
29 Anders Löfgren 1974 Crossfit Malmö 26:54:24
30 Knut Kronstad 1953 Romerike Ultraløperklubb, Norge 27:23:28
31 Zingo Andersen 1974 IK Jogg 27:56:50
32 Pasi Koskinen 1964 Häjyt, Finland 28:06:42
33 Martin Versén 1976 Lonesome Runners 29:12:05
34 Neil MacRitchie 1976 Peterhead Running Club, Skotland 29:13:27
35 Jan Söderkvist 1960 Täby 29:25:45**
   Dam 1 Emelie Andersen 1984 Team Ultrasweden LK 17:40:25
2 Anna Grundahl 1976 IF Linnéa 17:51:01
3 Sandra Lundqvist 1977 Team Ultrasweden LK 18:33:21
4 Catherine Todd 1978 Dubai Creek Striders, United Arab Emirates 19:19:16
5 Barbro Nilsson 1949 Solvikingarna 22:33:01
6 Boel De Geer 1958 Hultsfreds löparklubb 23:29:24
7 Liselott Holmberg 1978 Stockholm långdistansklubb 26:43:40
8 Åsa Wilk 1974 Team Wilk 28:55:54
9 Karen Pearson 1964 Winward Road Runners, USA 29:25:42
75 miles (120,7 km)
   Herr 1 Fredrik Bergström 1972 Gävle Triathlon Klubb 16:56:25
2 Benny Frost 1965 Östansjö SK 14:43:44*
3 Henrik Karlsson 1983 Göteborg 16:46:02*
4 Jørgen Steen Nielsen 1969 Guldborgsundløberne, Danmark 17:07:58*
5 Urban Ljungberg 1971 Stockholm Långdistansklubb 17:09:08*
6 Otto Söderqvist 1965 IF Spartacus 17:13:36*
7 Daniel Becker 1973 IF Linnéa 21:19:58*
   Dam 1 Maria Thomsen 1970 IF Linnéa 16:17:43*
2 Liselott Lövdahl 1971 Team Fakta 20:43:01*
50 miles (80,5 km)
   Herr 1 Magnus Larsson 1980 FK Studenterna 6:18:09
2 Jens Krieger Røyen 1970 Hvidovre, Danmark 8:08:38
3 Michael Manske 1967 Bålsta IK 8:23:39
4 Pär Bjelkmar 1980 Puppy Triathlete Society 8:29:32
5 Bengt Johnsson 1963 Linghem 9:04:16
6 Lars Bjerlöw 1970 Motala 9:08:24
7 Peter Hermansson 1969 Scania IF 9:33:32
8 Joakim Grassmann 1968 SSS Triathlon 9:33:34
9 Patrik Hernwall 1966 Årsta 10:06:26
10 Peter Nilsson 1962 Täby 10:32:32
11 Martins Niklass 1976 Rollertour, Cesis, Lettland 10:33:41
12 Lars-Ola Persson 1963 Golonka 10:36:06
13 Christian Johansson 1981 IF Linnéa 11:35:27
14 Gunnar Fæhn 1949 Romerike Ultraløperklubb, Norge 12:27:02
15 Jari Tomppo 1970 Endurance Ultrarunning Team, Finland 7:25:08*
16 Peter Kronkvist 1972 Kolmården Adventures 7:59:27*
17 Jesper Halvorsen 1972 DULK, Danmark 8:01:02*
18 Ola Gustafsson 1967 SOK Aneby 8:08:46*
19 Kalle Simm 1983 Stavanger TriathlonKlubb (STriK), Norge 8:47:22*
20 Svante Holm 1975 Årsta 9:28:55*
21 Erik Nossum 1953 Romerike Ultraløperklubb, Norge 9:38:39*
22 Daniel Ek 1977 Västerås Löparklubb 10:01:35*
23 Erik Dahlberg 1953 Vattudalens LDK 10:08:23*
24 Christer Tinnerholm 1968 BBQ-Village Runners 10:08:41*
25 Anders Jelander 1964 Simlångsdalens IF 10:14:15*
26 Marcus Aveholt 1974 Team Ultrasweden LK 11:02:55*
27 Marcus Almgren 1979 Cint AB 11:07:42*
28 Kristoffer Roupé 1979 Cint AB 11:07:45*
29 Tönu Pullerits 1962 Björnstorps IF 11:17:25*
30 Martin Carlsson 1973 Täby 11:45:51**
31 Sven Gjermund Arnesen 1961 Romerike Ultraløperklubb, Norge 11:49:47*
32 Stefan Manning 1956 Team Ultrasweden LK 15:32:36*
33 Binniam Halid 1981 Solna 22:42:04*
   Dam 1 Beatrice Hernandez 1973 IK Jogg.se 8:06:56
2 Wenche Dørum 1954 Royal Sport 8:50:12
3 Carina Borén 1963 IF Linnéa 9:55:59
4 Heli Lehtinen 1966 Finnish Marathon Runners 9:44:34*
5 Maria Kjellman 1982 Göteborg 10:09:08*
6 Elisabeth Nyberg 1978 Täby 10:33:40*
7 Sharon Broadwell 1961 Team 24 Joggen 11:18:20*
8 Anneli Kortelainen 1977 IF Linnéa 11:25:56*
50,29 km
   Herr 1 Jyrki Kukko 1964 Finnish Marathon Runners, Finland 4:08:01
2 Fredrik Holmgren 1968 Stockholm City Triathlon 4:28:48
3 Patrik Sergel 1972 Kvarnskogen 4:41:47
4 Max Bergström 1989 Söders SOL 4:41:52
5 Carl Nordbeck 1971 Vallentuna FK 5:08:19
6 Jan-Erik Ramström 1960 Stockholm Långdistansklubb 5:32:41
7 Bo Edenfäll 1960 Vallentuna FK 6:00:08
8 Tor Neymark 1946 IK Kometen 6:28:35
9 Robert Hatton 1978 Enskede 4:19:10*
10 Andreas Nilsson 1974 Fillinge Ultra 4:50:32*
11 Stefan Hasselgren 1966 Axa Sports Club 4:59:54*
12 Mikko Luusalo 1976 Endurance Ultrarunning Team, Finland 5:02:38*
13 Anders Sandegård 1973 Glans IS 5:06:57*
14 Jonas Davidsson 1970 Hägersten 5:08:33*
15 Tor Kvernvik 1964 Ericsson IK, Norge 5:22:07*
16 Erik Olsson 1975 Stockholm 5:23:29*
17 Stefan Boman 1985 Ericsson IK 5:24:32*
18 Raine Koivumäki 1970 Teivo Stayers, Finland 5:49:35*
19 Konrad Rózycki 1962 Lechici Zielonka, Polen 5:51:08*
20 John Naeslund 1967 Grillby 6:14:47*
21 Christian Bremer 1972 Halmstad Garnisons IF 6:24:07*
22 Mats Dänsel 1957 Team Fakta 7:10:18*
   Dam 1 Cecilia Petersson 1963 IF Linnéa 5:32:37
2 Ann-Sofie Forsmark 1979 Ottsjö 5:36:41
3 E Maria Carlsson 1974 IF Linnéa 6:00:14
4 Ingrid Lindgren Andrén 1959 IF Linnéa 8:15:12
5 Virva Popovic 1974 Täby 5:37:04*
6 Karin Gillgren 1983 Bromma 5:51:22*
7 Anna Hagström 1976 Vilsta IK 5:59:16*
8 Marit K. Berg Bjerknes 1963 Romerike Ultraløperklubb, Norge 6:08:25*
DNF (klev av innan 50 km)
. Séamus Holohan 1972 Stockholm
. Aurore Byström 1966 Team Blekinge
. Johnny B Hansen 1956 TRI4
. Per Lundin 1960 CCCP
. Tobias Larsson 1974 Vallentuna FK
. Thomas Nygårds 1976 Åkersberga
. Rondy Nilsson 1975 Södertälje
. Carina Nannis 1961 Team Ultrasweden LK

*) Löparen fullföljde en kortare distans än han/hon var anmäld till
**) Löparen fullföljde en längre distans än han/hon var anmäld till